Vyberte stranu

Martin Kaluža je svadobný a rodinný fotograf, ktorého si nevesty obľúbili pre nenútené portréty plné svetla. Za sebou má už niekoľko svadobných sezón a množstvo spokojných párov, ktorým zdokumentoval ich svadobný deň. Dôraz na spokojnosť svojich zákazníkov spomenul aj v našom rozhovore o tom, ako zvládnuť presun zrušenej svadby pre pandémiu Covid-19. 

Martin, ako nevestám vychádzaš v ústrety pri presune ich svadieb?

Každé zrušenie rezervácie sa snažím riešiť individuálne a k spokojnosti zákazníka. Presun svadby a následný presun zálohy je samozrejmosťou. V prípade, ak nie je možný presun snažím sa poskytnúť svoje služby (portrét/rodinka/rande alebo iný druh fotenia) v cene zaplateného rezervačného poplatku.

Ako by si nevestám odporúčal postupovať v tejto situácii, ak majú termín naplánovaný v sezóne jar/leto 2020?

V prvom rade musia nevesty osloviť majiteľa alebo manažéra miesta, kde sa bude konať svadobná hostina a informovať sa o možných voľných termínoch. Ak nový termín na pôvodnom mieste nenájdu, môžu nevesty skúsiť osloviť aj iné miesta. Určite je potrebné koordinovať voľné termíny aj s kostolom alebo príslušnou matrikou a ďalšími dodávateľmi. V prípade, že váš dodávateľ už má nový termín obsadený, skúste ho poprosiť, aby vám odporučil iného kolegu. Veľakrát vám dodávatelia vedia posunúť kontakt na spoľahlivého tvorcu s voľným termínom.

Akú výhodu majú jesenné a zimné svadobné portréty? 

Jesenné svadby majú svoje čaro. Príroda má tisíce nádherných farieb a teploty nie sú také vysoké ako v lete. Na zimnú svadbu sa treba patrične pripraviť (viac sa naobliekať), ale zimná svadba určite nie je o nič horšia ako tie jarné/letné. Rád by som ešte pripomenul, že pri hľadaní náhradného termínu treba zvážiť aj svadbu v týždni (štvrtok, prípadne piatok), alebo využiť deň voľna (štátny sviatok). Nie všetky svadby musia byť v sobotu a som si istý, že tak ako dodávatelia sa aj najbližšia rodina a priatelia prispôsobia a prídu s vami osláviť vašu spoločnú lásku. 


Hovorí sa, že všetko zlé je aj na niečo dobré. Čo pozitívne by mohlo vzísť z tejto situácie?

Určite platí, že všetko zlé je na niečo dobré. V týchto dňoch veľa ľudí trávi viac času spoločne (najbližšia rodina) ako inokedy. Z môjho pohľadu ako svadobného dodávateľa sa tento čas snažím využiť na vzdelávanie a posun vpred. Je to príležitosť absolvovať rôzne online kurzy. Tiež sa spojiť s ostatnými svadobnými dodávateľmi a držať spolu viac ako inokedy.

Rozhovor je súčasťou článku „Aké kroky odporúčajú svadobní dodávatelia, ak sa vaša svadba zrušila pre pandémiu“.

ČÍTAJTE ĎALEJ

Svadba plná dizajnu

Svadba plná dizajnu

Svadobným témam a štýlom sa medze nekladú. Na slovenských svadbách vidíme pestrú paletu štýlov od vintage, rustikálneho, boho, moderného, extravagantného, glamour, vidieckeho, industriálneho či romantického. Tieto klasické svadobné témy každoročne obohacujú svadobní...

Ako vyrobiť svietniky na svadbu len z 2 materiálov

Ako vyrobiť svietniky na svadbu len z 2 materiálov

Jemné svetlo sviečok je neodmysliteľnou súčasťou každej svadobnej hostiny. Umiestnite ho do niekoľkých svietnikov podľa štýlu vašej svadby. Svietniky na svadbu si buď prenajmite od svojho dekoratéra, alebo si ich jednoducho vyrobte. Dodáte tým vašej svadbe originálny...