Vyberte stranu

Ateliér Jarabina je výnimočné kvetinárstvo so zázemím v Bratislave, ktoré sa zároveň venuje svadobnej floristike. Pod rukami zakladateľky Roberty vznikajú éterické kvetinové aranžmány plné tradičných aj netradičných kvetov a zelene. Kvety z Ateliéru Jarabina sú vizuálny zážitok, ktorý vyhľadáva nejedna štýlová nevesta. Floristky Roberty som sa opýtala, ako môže vyzerať vaša jesenná svadobná výzdoba, ak sa vaša jarná svadba zrušila kvôli pandémii Covid-19. Prečítajte si celý mini rozhovor, kde sa tiež dozviete, ako odporúča nevestám postupovať pri presune ich svadieb a ako si spríjemňuje tieto nikým nečakané chvíle.

Roberta, ako s nevestami riešiš vzniknutú situáciu ohľadom pandémie a ako im odporúčaš postupovať?

Zatiaľ s nevestami presúvame väčšinu termínov v rámci tohto roka. Jarné termíny prehadzujeme na neskoré leto a jeseň. Zálohy za termín sa samozrejme presúvajú na nový dátum. Nevestám vo všeobecnosti odporúčam ozvať sa ich svadobným dodávateľom čím skôr. Začať asi miestom svadby a po potvrdení termínu riešiť ostatných.

Akou výhodou a farbami sa môže vyznačovať jesenná svadobná výzdoba?

Jesenné svadby majú bezkonkurenčnú výhodu v rozmanitosti farebných paliet. Príroda sa pomaličky ukladá na zimný spánok a lístie sa snaží dobehnúť vo farebnosti kvety. Ako bonus máme aj rôzne jesenné plody, dekoratívne mini tekvičky, bobuľoviny. Ako príklad si môžete pozrieť ukážku z jednej našej jesennej svadobnej výzdoby, kde sme zo stále dostupnej širokej palety kvetov použili japonské veternice, dálie, gomfrénu hlávkatú, záhradné ruže a klinčeky, vetvičky drieňu, hlohu a šlahúne odkvitnutého plamienku.

Okrem presunov termínov svadieb si musela nateraz zatvoriť aj tvoj kvetinový ateliér. Je nejaký spôsob, ako by ťa aj teraz mohli zákazníci podporiť?

Od jari do jesene sa zásobujeme od lokálnych farmárov a tí ešte zatiaľ nemajú dostatočnú produkciu kvetov. K veľkoskladom vo Viedni aktuálne nemáme pre uzavretie hraníc prístup, takže u nás zatiaľ neprichádza do úvahy ani donáška. Niektorým farmárom už v tomto období začínajú kvitnúť jarné cibuľoviny, tak ľuďom by som odporučila podporiť v tomto období aspoň ich:).

Hovorí sa, že niečo zlé je aj na niečo dobré. Vidíš niečo pozitívne, čo by mohlo vyplynúť z tejto situácie?

Pozitívum tejto situácie vidím v tom, že ľudia majú na seba zrazu čas. Oveľa viac komunikujem so svojimi blízkymi. Ešte nikdy som netrávila toľko času na záhrade a už si ani nepamätám, kedy som si naposledy v kľude vypila kávu na terase pri jednej z mojich kvetinárskych kníh.

Rozhovor je súčasťou článku „Aké kroky odporúčajú svadobní dodávatelia, ak sa vaša svadba zrušila pre pandémiu“.

Fotografie: Jana Korček

ČÍTAJTE ĎALEJ

Svadba plná dizajnu

Svadba plná dizajnu

Svadobným témam a štýlom sa medze nekladú. Na slovenských svadbách vidíme pestrú paletu štýlov od vintage, rustikálneho, boho, moderného, extravagantného, glamour, vidieckeho, industriálneho či romantického. Tieto klasické svadobné témy každoročne obohacujú svadobní...

Ako vyrobiť svietniky na svadbu len z 2 materiálov

Ako vyrobiť svietniky na svadbu len z 2 materiálov

Jemné svetlo sviečok je neodmysliteľnou súčasťou každej svadobnej hostiny. Umiestnite ho do niekoľkých svietnikov podľa štýlu vašej svadby. Svietniky na svadbu si buď prenajmite od svojho dekoratéra, alebo si ich jednoducho vyrobte. Dodáte tým vašej svadbe originálny...