Vyberte stranu

Jemné svetlo sviečok je neodmysliteľnou súčasťou každej svadobnej hostiny. Umiestnite ho do niekoľkých svietnikov podľa štýlu vašej svadby. Svietniky na svadbu si buď prenajmite od svojho dekoratéra, alebo si ich jednoducho vyrobte. Dodáte tým vašej svadbe originálny prvok, ktorý dokonca môžete vašim hosťom pribaliť k výslužke. Pozrite si návod ako vyrobiť svietniky na svadbu len z dvoch materiálov. Jeden z nich máte určite doma.

Svietniky na svadbu – materiál a pomôcky

Materiál na výrobu 3 svietnikov:

– 3 vrchnáky od zaváranín – umyté a odmastené

500g samoschnúcej modelovacej hmoty, kúpite napr. tu

Pomôcky na prácu s materiálom:

– valček na cesto

– nožík alebo modelovaciu sadu na hmotu, kúpite napr. tu

– kónické sviečky

– čistá voda na namáčanie prstov

Čas na výrobu:

– vyrobiť 3 svietniky vám zaberie cca 1 hodinu + 24 hodín na zaschnutie hmoty

– na jeden okrúhly svadobný stôl počítajte s 3 svietnikmi

– pri organizácii sedenia do U rovnako uvažujte o 3 svietnikoch pomedzi kvetinové aranžmány z každej strany

Svietniky na svadbu – postup

Odkrojte 1/3 z 500g hmoty a vyvaľkajte ju na tenkú placku.

Ďalej vykrojte vnútornú časť svietnika priamo pomocou vrchnáka.

Na druhú polovicu placky položte vrchnák a obrežte ho nožíkom s presahom cca 2,5 cm (závisí od výšky hrany vrchnáka). Získate tak vonkajší obal svietnika.

Otočte vrchnák a obalte ho hmotou smerom dovnútra. Hmotu na vnútornej časti hrany vyhlaďte. Pomôže vám, ak si budete pri tom namáčať prsty do čistej vody a hmotu zvlhčovať.

Následne vložte do vrchnáka menší vykrojený kruh a rovnako ho vyhlaďte pomocou prstov a vody. Vznikne vám jednoliata miska.

 

Teraz pripravíte druhú časť svietnika. Hmotu, ktorá vám zostala po vykrajovaní, vyvaľkajte do pozdĺžneho tvaru. Z neho rovno odkrojte cca 2 x 20 centimetrový pás.

Ten obalte okolo spodnej časti kónickej sviečky.

Obalenú časť sviečky uhlaďte prstami s vodou ešte priamo na sviečke a následne sviečku opatrne vytiahnite.

Posledným krokom je spojiť prvú a druhú časť svietnika. Najprv priložte menšiu časť svietnika na misku a na špáru prikladajte malé tenké pásiky hmoty. Postupne takto obalte celý spoj medzi dvoma časťami svietnika a uhlaďte prstami. Svietnik nechajte schnúť 24 hodín.

Do prípadných prasklín vmasírujte malé kúsky hmoty a opäť nechajte zaschnúť. Po kompletnom vyschnutí svietnika ho môžete ešte zjemniť šmirglom. Mne sa svietnik páči aj v takejto neopracovanej nedokonalej verzii.

A takto môžu ekologické DIY svietniky vyznievať na svadobných stoloch. Ak si dáte si pri tvarovaní hmoty záležať, nikto ich nerozozná od pravej keramiky.

Jarný kvetinový aranžmán na obrázku som vytvorila z tulipánov a viackvetých karafiátov. Doplnený je o eucalyptus, chamelaucium, eryngium, sušenú zeleň a zeleň zo záhrady. Rada vám vypracujem ponuku na kvetinovú výzdobu vašej svadby.  Napíšte mi email alebo zavolajte.

ČÍTAJTE ĎALEJ

Svadba plná dizajnu

Svadba plná dizajnu

Svadobným témam a štýlom sa medze nekladú. Na slovenských svadbách vidíme pestrú paletu štýlov od vintage, rustikálneho, boho, moderného, extravagantného, glamour, vidieckeho, industriálneho či romantického. Tieto klasické svadobné témy každoročne obohacujú svadobní...